Celoroční činnost pro rok 2017

11.11.2017 22:36

Letošní rok pro nás začal schůzkami ve Všeňské  tělocvičně,kde jsme se ruznými hrami snažili zabavit a zasportovat si v zimních měsících.Zimní a jarní měsíce jsme si spestřili i pronájmem městského bazénu v Turnově, kam jsme jednoukrát měsížně zavítali.

S příchodem jarního počasí jsme se začali pravidelně scházet v našem areálu u Jizery.Uklidili jsme areál po zimně a pravidelně jsme začali trénovat na jarní kolo Hry plamen a na Dětský superpohár 2017.První nás,ale čekala akce  Ukliďme česko.Obešli jsme celé Ploukonice až po hranice se Středočeským krajem, přes příčnici ke Všeni a zpátky do našeho areálu.Sebrali jsme několik pytlů odpadků a ty odvezli na sběrné místo.

Další už byla první soutěž Dětského superpoháru v Doubravách, kam jsme přijeli se dvěmi družstvi. O týden později jsme vyrazili do Košťálova, kde probíhalo jarní kolo Hry plamen.V soutěži jsme měli přihlášené jedno družstvo mladších a jedno družstvo starších.
Soutěž probíhala velmi svižně a my jsme byli již kolem čtvrté hodiny v Lestkovské cukrárně, kam již tradyčně zajíždíme .
Druhý den, což byla neděle, jsme se do Košťálova vrátili, ale tentokrát s dorostenci.Do soutěže jsme přihlásili dva dorostence a tři dorostenky. Za slunného počasí dorostenci absolvovali disciplíny a odpolene jsme si již prohlíželi co si odvezeme.
Bylo z toho v kategorii dorky starší, první a třetí místo a druhé místo střední dorky.V kategorii dorci první a druhé místo kategorie střední dorci.Závěr velmi úspěšného dne, jak jinek než cukrárna Lestkov.
Dálší víkend a soutěž ve Březině, přihlášeno jedno družstvo starších a dvě družstva mladších, již tradyčně obrovské vedro a my jsme naplno vyzkoušeli nový stan.
Další vikend soutěž ve Svijanech opět dvě družstva mladších a jedno starších.Svijany jsou pro nás již několik sezón smolné a letos tomu nebylo jinak.
Nedělní ráno patřilo Hře plamen a krajskému kolu dorostu v Liberci. Na soutěž jsme jeli se všemi postupujícími z Okresního kola.
Po splnění všech disciplín z toho bylo druhé místo Vendy a šesté misto Kačky v kategorii starší dorky,třetí místo Elišky v kategorii střední dorky.V kategorii dorci Roman čtvrté místo a Dominik sedmé místo oba střední dorostenci.Po celodením maratonu jsme si objednali několik pizz a pořádně se nadlábli.
Další týden byla domácí noční soutěž, kam se dorostenci a dorostenky přihlásili ve složení, ve kterém vyhráli Dětský superpohár .
O týden později proběhla soutěž v Doubravách ,v soutěži jsme měli zařazeny dvě družstva mladších a jedno starších.Z Doubrav jsme si odvezli nějaké bodíky do Dětského superpoháru.
Neděle opět patřila dorostenkám,které doplnily děvčata Lucka,Hanča a Radka a vyrazili jsme na Okresní soutěž v Turnově,kde děvčata soutěžila v kategorii ženy.Na poprvé to nebylo vůbec špatné a kdybychom se vyvarovali drobných chybiček mohla z toho být i bedna.
Poslední setkání před prázdniny patřilo drobné párty, opékání buřtů, pojídání všeho co si děti přinesly a zprávné zábavě po ukončení první části sezóny.
Měsíc utekl jako voda a hned od srpna začali přípravy na pokračování sezóny.Přípravy jsme si zpestřili návštěvou HZS Liberec.Do Liberce jsme vyjeli vlakem z Turnovského nádraží v Liberci na HZS  nás již čekali a předvedli nám techniku, kterou disponují.Po prohlídce garáží nás zavedli i do centra, kde se přijímají hovory jak ze 112 ,tak i ze 150 a v průběhu návštěvy jsme byli svědky i příchozího hovoru a následného postupu při volání na tísňovou linku.
Vlakem jsme cestovali i zpět a z Turnova jsme šli pěšky domů přes Přepeře, kde proběhlo krátké občersvení a pak již přes Mokrý do Ploukonic.
První soutěží podzimní části sezóny byl  Žehrov, v soutěži jsme měli jedno družstvo mladších a jedno družstvo starších a odpoledne si mladší děti stouply na třetí příčku.
Následovala domácí soutěž Ploukonický Dráček,celý týden nepřetržitě lilo, ve čtvrtek i v pátek děti trénovaly v gumovkách a v pláštěnkách, ale sobotní ráno se na nás krásně usmívalo. Celá soutěž probíhala v dobré náladě a po vyhlášení výsledků si každe družstvo odneslo nějaké ceny.
Zářijové tréniky, opět probíhaly jak ve čtvrtek tak i v pátek, kde se děti opět připravovaly na podzimní kolo Hry plamen,vrcholem příprav byl odjezd na soustředění do Rokytnice nad Jizerou.Počasí o víkendu nám nepřálo,ale i přes toto jsme zvládli vše co jsme potřebovali a dětem rozdali trička za jejich celoroční práci.
Další sobotu byl již odjezd na Hru plamen, odjížděli jsme pronajatým autobusem do Vysokého nad Jizerou.Do soutěže jsme přihlásili dvě hlídky mladších,dvě hlídky starších dva dorostence a čtyři dorostenky. Soutěž probíhala velmi rychle a odoledne po návratu jsme byli spokojeni co naši svěřenci předvedli.
Teď nás již čeká několik bazénů strojení stromečku,besídka a těšení se na další soutěžní sezónu.
 
Vešké naše aktivity a naše soutěže jsou spolufinancovány z rozpočtu libereckého krajského úřadu.
 
 
 

Zpět

Kontakt

SDH PLOUKONICE

© 2017Všechna práva vyhrazena SDH PLoukonice

Vytvořeno službou Webnode