Soustředění Rokytnice nad Jizerou

12.10.2017 19:32

Letošní soustředění se konalo v Rokytnici nad Jizerou, pod Dvoračkami na chatě Technometra.

Odjížděli jsme v pátek průběžně od třech hodin. Ivan zapůjčenou Ávii od JSDHO Všeň ,Radka naším Boxérem,Radek Mercedesem od SDH Břehy a doplnila nás Lucka soukromým vozem.                                                                                  Soustředění se zúčastnilo celkem 34 lidí a z toho 26 dětí .Ubytovali jsme se něco po páte hodině , připravili jsme rychlou večeři a začly jsme s dětmy trénovat vědomosti na Hru Plamen .Sobotní dopoledne probíhalo podobně, po vydatné snídani jsme se vrátili k uzlování, topografii, zdravovědě a všemu co bude naše svěřence čekat na Hře Plamen.Počasí nám letos opravdu nepřálo, v pátek chumelilo a v sobotu od rána  to bylo jako na houpačce,déšť,mlha,chvilku jasno a to se vše strašně rychle střídalo. K obědu byla připravená výborná bramboračka a řízek s bramborem. Po obědě se počasí trochu umoudřilo a my jsme se vyrazili trochu vyvětrat. Náš cíl byl Huťský vodopád. Prošli jsme  podél Huťského potoka, prohlídli vodopády a cestou nad Rokytnicí jsme se vrátili na chatu, kde následoval odpolední program.                                                                        Každoročně si děti připravují kotlíkové polívky a nebylo tomu jinak ani letos, jenom s tím rozdílem, že díky počasí se kotlíkové polívky vařily na sporáku. Ničemu to ale nevadilo, děcka si svoje výtvory snědly a na nás vedoucí nic nezbylo.                          Na večerní program jsme pro děti připravili trička, které jsme se rozhodli dětem dát za jejich celoroční činnost .                          Nedělní dopoledne probíhalo ve stejném duchu, pořádná snídaně a zase trénování na plamen. Před obědem jsme pomalu začali vyklízet pokoje, po silné vývarovce a kašpárku ( bramborová kaše párek ) se chalupa uklidila .                                              Cesta domů už probíhala standartně, něco po třetí hodině si všechny děti  převzali rodiče.Na nás už jenom čekolo umytí a vrácení aut  a tím jsme zakončili soustředění 2017.

Akce pořádané s dětmi jsou s podporou z rozpočtu libereckého krajského úřadu a soustředění samozřejmě také.                               

Zpět

Kontakt

SDH PLOUKONICE

© 2017Všechna práva vyhrazena SDH PLoukonice

Vytvořeno službou Webnode