SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ POŽÁRNÍ ÚTOK PODZIMU

01.10.2017 19:31

Soutěž o Posvícenskou husu, aneb nejrychlejší požární útok podzimu.

Dvacátý devátý ročník soutěže proběhl 30.září a zažátek byl stanoven na 14:00.

Přihlásilo se celkem 43 družstev, z toho 27 družstev mužů a 16 družtev žen, počasí přálo a do Ploukonic se sjelo nejvíce družstev z celého ročníku Podkozákovské ligy 2017.

Zahájení proběhlo tradičně, přivítáním všech soutěžících starostou sboru Radkem Vytinou a starostou obce Radimem Janečkem.

Soutěž se rozběhla velmi rychle, ale po třetím útoku začaly problémy s dopravou vody do požární nádrže.  

Pořadatelé začali vše řešit, požádali o pomoc obecní jednotku, pomoc nabídla i jednotka z Příšovic. Mezi tím pořadatelé přetěsnili celé dopravní vedení,vyčistili koš a připravili stroj PS 8 k náhradní dopravě vody. V té době, bylo na základně domácí družstvo žen z Ploukonic a tak se vyhlásila deseti minutová přestávka na odstranění problémů.

SDH Příšovice poskytlo kalové čerpadlo a JSDHO Všeň, která velmi rychle zareagovala a přivezla plovoucí čerpadlo a náhradní stroj PS 12. Čerpadlo vody se mezitím umoudřilo a pomalu se rozběhlo a soutěž mohla pokračovat.

Děvčata z Ploukonic dostala po krátké přestávce možnost ke kontrole základny a soutěž  opět pokračovala.Děvčata ve svém pokusu dosáhla času 19:93 a bylo z toho 8. místo. Soutěž, pak již probíhala bez problémů a v čase 18:01 byl odstartován poslední útok soutěže.

Výsledky kategorie ženy, místo třetí Bratříkov s časem 18:91, místo druhé Košťálov čas 17:97 a místo první Malá Skála Béčko a čas 17:83.

Kategorie muži, místo třetí Smidary čas 14:70 , místo druhé Jinolice RENMOTOR čas 14:70 , ale rychlejší první proud a místo první Myštěves čas 14:28.

I přes problémy s dopravou vody jsme soutěž úspěšně ukončili a vyhlášení soutěže probíhalo od 18:30.

Celá soutěž probíhala ve spolupráci s obecním úřadem Všeň a spolufinancována z dotačního fondu Libereckého kraje.

Poděkování za pomoc patří JSDHO Všeň ,za rychlou pomoc, která sice nebyla využitá, ale byla k dispozici až do konce soutěže, kde člen jednotky pan Petr Krouza strávil sobotní odpoledne v areálu SDH Ploukonice aby pomohl pořadatelům  v případě potřeby.

                                   

 

 

Zpět

Kontakt

SDH PLOUKONICE

© 2017Všechna práva vyhrazena SDH PLoukonice

Vytvořeno službou Webnode